Servisní a prezentační den Střední školy automobilní v Holicích

08.10.2019 10:27

 

Ve středu 2. října 2019 navštívili naši deváťáci Střední školu automobilní  v Holicích. Navzdory nevlídnému počasí začali prohlídkou venkovních stanovišť na dvoře školy s ukázkou hybridního elektromobilu, který škola vytvořila ve spolupráci s Dopravní fakultou Jana Pernera v Pardubicích. Následovala prohlídka odborných dílen a učeben. Střední škola prošla nákladnou rekonstrukcí. Má nově vybavená pracoviště s modely částí aut i osobní auta, na kterých mohou vyhledávat a diagnostikovat simulované závady.

Poté si mohli žáci trošku oddechnout a prozkoumat venkovní stanoviště na „vlastní pěst“. Ti odvážnější využili možnost nechat se vyzvednout do výšky 50 m obrovským jeřábem ve vyhlídkové plošině. Ačkoli bylo celkem nevlídno, bylo vidět celkem daleko. Někteří měli zájem o jízdu na koloběžkách, ale byli „převálcováni“ nadšenci z mateřské školy, a tak to vzdali.

Po prohlídce školy se žáci přemístili na parkoviště na náměstí. Zde nabízela školní autoškola možnost jízdy v cvičných trenažérech. Pojišťovna Generali představila oblíbený simulátor převráceného automobilu. Ten využívali naši žáci opakovaně a s velkým nadšením. Hasiči předvedli ukázku vyprošťování osob z havarovaného vozidla a první pomoc při dopravních nehodách a jako modelku si ze všech přítomných vybrali naši deváťandu Elišku Hrochovou. Ta statečně přežila zásah hasičů a vyvázla z „nehody“ bez újmy na zdraví. Někteří si změřili své schopnosti v ovládání RC modelů osobních vozidel. Kdo chtěl, mohl nasednout na elektrokolo a projet se po náměstí.

Děkujeme organizátorům za perfektně připravenou akci a budeme se těšit na další setkání.               Ivana Šmaterová

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode