Školní kolo recitační soutěže O roveňský hrníček

16.01.2018 09:59

V pondělí 15. 1. se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže O roveňský hrníček. Klání se zúčastnilo celkem 15 žáků ve třech kategoriích. Výkony recitátorů byly vyrovnané, porota složená ze zástupců žákovského parlamentu a členů učitelského sboru skutečně neměla lehké rozhodování. Nakonec se ale vždy shodla a určila ty nejlepší. V kategorii pátý ročník zvítězila Kateřina Najčová, stříbrná skončila Rozálie Hájková a třetí místo obsadil Matěj Janáček. V kategorii šestý a sedmý ročník se o první tři místa utkaly dívky, z nichž nejúspěšnější byla Eliška Kopová, která získala prvenství, těsně za ní skončila Eliška Hrochová a v těžké konkurenci obstála i bronzová Anna Drábková. V poslední kategorii – osmý a devátý ročník – byli sice jen dva soutěžící, ale stejným bodovým ziskem to porotě nikterak neulehčili. Prvenství získala nakonec Daniela Pelikánová a Davidu Kosinovi přenechala příčku stříbrnou.  Všichni zmiňovaní nás na počátku března pojedou reprezentovat do okresního kola do Pardubic. Držme jim tedy palce.

Ráda bych poděkovala všem zúčastněným, soutěžícím i porotcům za milou a příjemnou atmosféru a pěkný kulturní zážitek.

Ivana Šmaterová

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode