Školní výlet 7. třídy

27.06.2021 18:59

Ve čtvrtek 24. června 2021 žáci sedmé třídy vyrazili do Středočeského kraje. Nejprve navštívili hrad Karlštejn, kde absolvovali prohlídkový okruh s výkladem. Od paní průvodkyně se dozvěděli mnoho zajímavých informací o hradu a jeho historii. Po krátkém občerstvení a nákupu suvenýrů se sedmáci vydali pěšky malebnou přírodou Českého krasu za krásou místních lomů Velké a Malé Ameriky. Po cestě míjeli také vápencový lom Mexiko („Trestanecký lom“) a Pomník politickým vězňům, jenž nám dodnes připomíná smutné události 50. let. Poslední zastávkou byla návštěva McDonaldu, kde si žáci vychutnali odměnu za nachozené kilometry, místy i náročným terénem. O dobrou zábavu po dobu výletu nebyla nouze. Zpívaly se písničky, hrály se hry. Zkrátka bylo veselo, a tak i cesta ubíhala rychleji. Sedmáci se plni dojmů vrátili v pořádku domů. „Selfíčka“ a fotodokumentace nesměly chybět, tudíž ve fotogalerii školy můžete vidět, jak se exkurze žákům vydařila.

Poznámka: Díky MAS Holicko, která uhradila cestovné za autobus, byl výlet dostupný pro všechny žáky. Touto cestou děkujeme zmíněné skupině i trpělivému panu řidiči Milanu Pištorovi.               Mgr. M. Záplatová, Mgr. M. Kopová     

 

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode