Školní výlet třídy 8. A - Praha

29.06.2021 14:09

Jsme osmáci a naše třídní nás má na dějepis a zeměpis…. Takže jsme si z nabízených možností vybrali, jak jinak, naše hlavní město PRAHU a oba tyto předměty jsme spojili dohromady.

Vlak přijel na první nástupiště, takže jsme začali u sochy Sira Nicolase Wintona, kterého si pamatujeme z filmu Síla lidskosti, na kterém jsme byli v Holicích. A pak hurá do metra… Vystoupili jsme na stanici Vyšehrad a šli si prohlédnout zbytky tohoto historického hradiště, které známe i ze starých pověstí českých. Rotunda sv. Martina, bazilika sv. Petra a Pavla, zbytky opevnění s krásným výhledem na Prahu a Vltavu. Na hřbitově jsme objevili náhrobky významných osobností – herců, zpěváků, sportovců…, na společném Slavíně jsme si vysvětlili některá další jména – vědců, vynálezců, umělců, hudebních skladatelů.

Zpět metrem na stanici Hradčanská a odtud na Pražský hrad. Absolvovali jsme povinnou bezpečnostní prohlídku a šli se podívat do chrámu sv. Víta. Podařilo se nám stihnout polední výměnu hradní stráže i s jejím slavnostním příchodem.

Po zámeckých schodech kolem kostela sv. Mikuláše s nezbytnou zastávkou v McDonald´s na Karlův most a pokračováním tzv. Královské cesty na Staroměstské náměstí. Prohlédli jsme si sochu Mistra Jana Husa a na dlažbě 27 bílých křížů, které připomínají popravu 27 českých pánů po bitvě na Bílé hoře právě před 400 lety.

A potom už jen Václavské náměstí se sochou sv. Václava a na vlak… Zpáteční cestu nám jen trochu pokazila porucha lokomotivy, díky které jsme museli po určitém čekání vystoupit a použít další vlak. Do Rovně jsme přijeli o hodinu později a někteří rodiče si pro nás museli k vlaku přijet, ale i tak se nám výlet líbil.

„osmáci“

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode