Školní výlet třídy 8. B

29.06.2021 14:18

Ve čtvrtek 24. 6. 2021 se uskutečnil třídní výlet 8. B do přírodní rezervace Údolí Doubravy. Sraz byl v 6:30 na nádraží v Dolní Rovni. Vlakem jsme se přesunuli do Bílku, odtud jsme již pokračovali pěšky. Necelých 500 m nás dělilo od začátku zalesněného a místy skalnatého a malebného údolí, kterým protéká řeka Doubrava. V noci silně pršelo, museli jsme proto dávat pozor na kluzké kameny a kořeny. Počasí nám přálo, protože nás po dešti nesužovalo vedro a vzduch byl příjemně pročištěný. Šli jsme přímo podél řeky, měli jsme možnost vidět vysoká skaliska, vodopád, peřeje na řece a další zajímavosti. Odvážlivci vystoupili po prudkých schodech na vyhlídku Sokolohrady a mohli se potěšit krásným pohledem do údolí. Někteří žáci si u řeky zchladili své nohy ve vodě. Pěkné přírodní scenerie u řeky Doubravy jsme využili pro pořízení společné fotografie. Po opuštění údolí jsme došli již méně náročným terénem až do Chotěboře, kde byl na náměstí naplánovaný zhruba jednu hodinu dlouhý odpočinek.  Žáci měli možnost využít celou řadu občerstvení, nejvíce se těšili na kebab a zmrzlinu. Odpočatí jsme se vydali směrem k vlakovému nádraží v Chotěboři, cestou jsme navštívili informační centrum. Ušli jsme zhruba 9,5 km. Výlet se žákům líbil. Zpáteční cesta vlakem rychle utekla a v 17:01 jsme všichni v pořádku vystoupili na nádraží v Dolní Rovni.     Mgr. M. Kašpar a jeho žáci

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode