Slavnost Slabikáře

26.11.2021 08:12

Čtvrtek 19. 11. 2021 byl pro naše prvňáčky významným dnem školní docházky. Po úspěšném zdolání Živé abecedy se konečně dočkali Slavnosti Slabikáře.

Na úvod si pro své kamarády žáci 1. A připravili pohádku O veliké řepě a žáci z 1. B básničku Polámal se mraveneček. Následně si své dovednosti vyzkoušeli při plnění zajímavých úkolů (přiřazování slabik k obrázkům, vyhledávání slov, spojování malých písmen s velkými, …). Za každý splněný úkol obdrželi klíč. Celkem jich potřebovali získat 5, aby mohli otevřít truhlu s pokladem a odnést si Slabikář a další drobné dárky. Všichni si vedli dobře a nebyl nikdo, komu by se nepodařilo všechny klíče získat.

Bylo to příjemně prožité školní dopoledne.     Mgr. Lada Louženská, třídní učitelka 1. A