Spaní ve škole

14.06.2018 15:34

Již podruhé si šesťáci vyzkoušeli, jaké to je spát na velké škole. Sešli jsme se v pátek 8. června v předem připravené a uklizené třídě a každý si našel místo, které se mu líbilo na přenocování. Starostlivé maminky nás zásobily spoustou vynikajícího jídla (DĚKUJEME), a tak jsme rovnou začali hodovat. Poté každý obdržel desky se šifrou a všichni se pokoušeli rozluštit zprávu. Pak už nám nic nebránilo vyrazit na honbu za pokladem a plnit při tom úkoly. Při hledání pokladu jsme se trochu zapotili, a i když mnozí stáli přímo u skrýše, poklad našli až po několika nápovědách.

Po šipkované jsme se vrátili do třídy, doplnili tekutiny, ztracenou energii a pustili se do další hry. Po škole byly rozházené části skládačky, které děti nosily do třídy, třídily je dle různých kritérií a pak z nich sestavovaly obrázky a hledaly správné dvojice.  Následovalo hraní společenských her jako např. tvoje tvář má známý hlas nebo detektivní hra černé historky. Ale to už se blížila půlnoc a tak byl nejvyšší čas připravit stezku odvahy. Dostavil se i obávaný FreddyKrueger, který nám všem nahnal hrůzu. Projít školou za svitu svíček s několika nečekanými překvapeními nebyl ten nejjednodušší úkol.

Usínali jsme při filmu, ale některým se to nepovedlo ani za celou noc. Raritou se stal Vojta, který usnul na zemi až poté, co si ráno zabalil karimatku a spacák.

Děkuju za pomoc mému muži Martinovi, praktikantovi Lukáši Slezákovi, Freddymu – Jirkovi Herbstovi a fence Aimy, která nás všechny hlídala.

Lenka McGrath

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode