Spaní ve škole

16.09.2019 14:53

Minulý víkend osmáci absolvovali již třetí spaní ve škole. Magické datum pátek třináctého v kombinaci s blížícím se úplňkem vyvolávalo lehce mrazivé pocity a obavy z toho, zda se nám nocování vydaří tak dobře, jako v minulých letech. Nakonec vše proběhlo hladce a všichni jsme spokojeně odcházeli v sobotu ráno domů. Děkuji paní Jelínkové, bez jejíž pomoci by se spaní nemohlo uskutečnit, a všem rodičům za báječné a chutné občerstvení.

Zde je několik ohlasů na spaní ve škole od žáků 8. tř.

Pavel Slezák a Ondřej Valenta:

V 18:00 jsme se sešli ve škole, vybrali si místa na spaní a rozložili spacáky. Děvčata pro nás připravila šipkovanou, úkoly byly zábavné, jen trasa vedla stejnou cestou jako loni. Na konci šipkované jsme našli poklad, který jsme ráno snědli ke snídani. Když jsme se vrátili do školy, následovala hra Petra, Pavla a Ondry. Kluci se schovali v potemnělé škole a ostatní je postupně museli beze světla hledat. Poté nám paní učitelka připravila hru, která se odehrávala na fotbalovém hřišti. Tři skupiny sestavovaly slova z písmenek, která byla rozházená na fotbalovém hřišti. Míša s Kačkou si připravily hru, která připomínala pořad Co na to Češi. Po půlnoci jsme si pustili film, a když se schylovalo ke spánku, většina kluků odešla spát na chodbu, kde nebylo takové horko. Na chodbě se nakonec vyspali jen Ondra s Davidem, protože ostatní měli pocit, že dole někdo chodí, a tak se raději vrátili do třídy. Ráno jsme se nasnídali, sbalili, dali třídu do původního stavu a odešli domů. Moc se nám to líbilo a doufáme, že si to budeme moci ještě jednou zopakovat v 9. třídě.

 

Anna Drábková a Tereza Pírková

V pátek 13. září začalo naše třetí spaní ve škole. V 18:00 jsme přišli do školy, ustlali jsme si pelíšky a vyrazili na šipkovanou, při které jsme plnili různé úkoly a hledali sladký poklad. Když jsme ho nalezli, vrátili jsme se na noční hru ve škole a poté jsme se přesunuli na hřiště na venkovní hru s baterkami. Byli jsme rozděleni na 3 týmy, kapitán seděl na lavičce a skládal slova z písmenek, která ostatní hledali potmě. Vyhrál tým Kačky Kolmanové. A šlo se na poslední hru, která probíhala formou televizního pořadu Co na to Češi a připravila ji Míša. Nakonec jsme se podívali na film a šli spát. Ráno jsme si dali k snídani poklad, dojedli zbytky od večeře, uklidili si věci a vydali se domů. Spaní se velmi vydařilo a všichni jsme si to užili.

 

Kateřina Jelínková

V pátek 13. 9. se v osmé třídě uskutečnilo již 3. spaní ve škole. Z naší třídy se nás sešlo 10 (někteří se pro nemoc či rodinné akce nemohli účastnit), a tak naše řady posílili Vláďa – syn paní učitelky McGrath a můj bratr Jakub, protože s organizací pomáhala moje mamka. Jakmile jsme si vybalili věci a prostřeli stoly jídlem, začaly jsme hrát hry. První hrou byla šipkovaná s pokladem, druhou hru pro nás připravili Ondra, Petr a Pavel. Třetí hru vymyslela paní učitelka, odehrávala se venku za pomocí baterek a poslední hru připravila Míša. Po skončení her nám paní učitelka pustila film a šli jsme spát. I když nás letos poprvé nebudil školní zvonek, vstávali jsme docela brzy. Po společné snídani jsme si uklidili svá místa a pak už pro nás přijeli rodiče a jeli jsme domů. Děkuju mamce a všem rodičům, kteří nás zásobovali spoustou vynikajícího jídla.

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode