Učíme děti v jejich domovech

14.03.2020 11:06

Vážení zákonní zástupci našich žáků, milí žáci, posílám důležité informace!

Máme za sebou první tři dny, kdy jste se vy, žáci, učili na základě námi zaslaných pokynů a odkazů. Již připravujeme další dávku učiva na týden od 16. do 20. 3., k dispozici bude určitě již v pondělí 16.3.

Děkuji vám za pěkné ohlasy, kde vyjadřujete díky za rychlost i obsah zaslaných materiálů.

Vzhledem k vážnosti celé situace hledáme další formy, jak ještě srozumitelněji učit žáky doma.

Je reálné, že vy rodiče, nemůžete suplovat práci učitele, který je na svou práci profesně připraven, také v mnoha případech nemáte čas, abyste se s dětmi učili. To, co od vás ale my, učitelé očekávat musíme, je dohlédnout na to, aby se vaše dítě vzdělávalo na základě zaslaných materiálů. Je třeba dětem nastavit režim dne tak, aby dopoledne několik hodin pracovalo do školy a pak třeba i hodinu navečer, když přijdete domů, abyste mohli zkontrolovat, že vaše děti opravdu pracovaly. 

Abychom měli zpětnou vazbu, zda děti doma dělají školní práci, budeme posílat i testy k vyplnění. Protože hledáme další způsoby vzdělávání, sledujte prosím webové stránky školy a ŠOL.

Ještě další důležitá informace:

Všichni žáci od 5. do 9. třídy mají založený školní e-mail ve tvaru prijmeni.jmeno@zsdolniroven.cz. Pokud žáci zapomněli heslo, musí oznámit ztrátu hesla s příslušným e-mailem na adresu: admin@zsdolniroven.cz. Je třeba, aby žáci školní e-mail zprovoznili!

Česká televize chce pomoci určitým skupinám žáků, podívejte se na odkaz:

www.novinky.cz/kultura/clanek/ct-nabidne-detem-televizni-skolu-40316633?seq_no=5&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

S přáním pevného zdraví, vzájemné pomoci a tolerance 

Mgr. Jarmila Michálková, ředitelka školy

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode