Úspěchy našich žáků

06.06.2019 08:13

V pondělí 3. 6. 2019 začal první den Olympiády dětí a mládeže v Holicích. Na programu byl volejbal dívek a fotbal chlapců. Děvčata hrála v hale a první dva zápasy se školami ZŠ Holubova a ZŠ Moravany vyhrála. Po těchto utkáních bylo jasné, že budeme bojovat o medaili. Třetí utkání se ZŠ Komenského bylo hodně napínavé, skončilo 1:1 s velmi těsným skóre, ale posunulo nás to do finále. Finálové utkání s Gymnáziem Holice bylo velké drama. Škola, na které se učí volejbal celoročně, s našimi děvčaty měla velký problém. První poločas jsme vyhrály 25:22, v závěru ale došly síly, i když nám fandila téměř celá hala. K vítězství chybělo opravdu málo. Druhý poločas jsme 17:25 prohrály, přesto 2. místo bylo velkým úspěchem. Všem děvčatům ve složení Malinská D., Melcová T., Slezáková L., Brandová B., Johanová Š., Jindrová T., Hrochová E. a Štorková B. moc blahopřejeme.

Na druhém hřišti probíhala fotbalová utkání. Přes velké vedro a neúprosné slunce tam zazářili naši chlapci, kteří se dostali až do finále. Sehráli ho se ZŠ Holubova, zvítězili v něm zaslouženě 5:1. a domů přivezli zlatou medaili. Fotbalisté hráli ve složení Výborný P., Mikuláš A., Pecina K., Pinkas P., Šafránek R., Kosina M., Novák R., Provazník J. a  výborně chytající brankář Hemer J. Blahopřejeme!

Všem hráčům děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.  Mgr. Iva Vojtková 

Fotografie použita dle Creative Commons Richard George Davis  Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode