Vánoce ve škole

21.12.2017 14:11

Čtvrtek 21. 12., poslední den před vánočními prázdninami, jsme si na velké škole užili moc hezky. První dvě vyučovací hodiny tvořili žáci ve třídách slané chuťovky, které pak vystavili ve školní jídelně a žákovský parlament vybral ty nejzajímavější. Byl to velice těžký úkol, protože výrobků se sešlo celkem 26 druhů a jedna chuťovka byla lepší než druhá. Nakonec byl z každé třídy vybrán jeden druh.

Po této aktivitě následovalo vyhodnocení vánočního turnaje v ping-pongu /proběhl ve středu 20. 12. a zúčastnili se žáci 5. – 9. ročníku v hojném počtu/, který organizačně zajišťovali J. Jakoubek, D. Jelínek, D. Malinská a L. Slezáková. Soutěž byla rozdělena na kategorii dívek a kategorii chlapců. Výsledky umístění: 1. místo- L. Slezáková, D. Jelínek,  2. místo- Š. Johanová, J. Jakoubek, 3. místo- E. Kopová, M. Chocholouš.

Třetí vyučovací hodinu jsme si všichni zazpívali vánoční koledy. Pod vedením Mgr. E. Mastíkové nám k tomu zahráli žáci naší školy - Petr a Pavel Slezákovi, L. Slezáková, E. Kopová, Eliška a Míša Hrochovy, I. Honzů, J. Kindová, K. Pecina a bývalá žákyně D. Binková. Pak jsme se rozešli do tříd a následovaly vánoční besídky. Žáci si mezi sebou vyměňovali dárky a společně s třídním učitelem poobědvali ve školní jídelně tradiční výborný oběd- hovězí polévku, řízek s bramborem a kompot. Potom jsme uklidili třídy a žáci odešli domů.

Děkujeme všem zúčastněným za hezky prožité dopoledne a přejeme všem krásné prázdniny. Těšíme se na setkání 3. ledna 2018.                                   

Mgr. J. Balášová

 

mzsdr.rajce.idnes.cz/Vanoce_ve_skole

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode