Vánoce ve škole

20.12.2018 19:41

Dne 20. 12. 2018 jsme ve škole oslavili Vánoce. Každá třída si společně se svými třídními učiteli ozdobila stromeček a děti přinesly dárky pro svoje kamarády.Pro větší zábavu byly uspořádány dvě soutěže. Na obou se podílel žákovský parlament. Soutěž nazvaná „Běh o vánoční zvoneček“ byla pro soutěživé dobrovolníky, kteří se chtěli trošku rozhýbat. Účelem bylo běžet ze suterénu do druhého patra, kde měly děti za úkol složit rozstříhaný zvoneček, a aby to neměly tak jednoduché, podmínkou běhu bylo držet v jedné ruce malý míček na lžíci a druhou rukou se držet zábradlí. Vyhodnocen byl vždycky nejlepší žák z každé třídy. Druhou soutěží byl turnaj ve stolním fotbálku připravený pro soutěživé čtveřice. Po skončení soutěží jsme si jako každoročně zazpívali vánoční koledy na schodech. Poděkování patří Mgr. E. Mastíkové, bývalým žákům Marku a Tomáši Pavíčkovým a dalším našim současným žákům – nadaným hudebníkům a zpěvákům. Pak si žáci ve třídách rozbalili dárky a následoval sváteční oběd.

Na malé škole probíhalo také vánoční dopoledne ve třídách s třídními učiteli. Na Vánoce nezapomněly ani paní vychovatelky šk. družiny, které pro své dětičky připravily zábavné odpoledne plné soutěží s diskotékou.

Vánočně strávený den ve škole se jistě líbil všem a doufáme, že příští rok se zase všichni společně sejdeme ve zdraví.

Eliška Kopová, redaktorka časopisu Roveňské oko

 Mgr. J. Balášová, koordinátor projektu Vánoce

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode