Velikonoce ve školní družině

15.04.2022 01:05

Již na začátku března jsme vyhlásili soutěž mezi odděleními školní družiny ve sběru vejdunek. Z vejdunek jsme sestavili řetězy, které jsme ale neměřili, protože bychom vejdunky rozbili. Ozdobili jsme jimi školu a její okolí.

Na počet vejdunek vyhrálo 1. oddělení ŠD, které nasbíralo 1029 vejdunek. 2. oddělení s 560 vejdunkami bylo druhé a 3. oddělení s 423 vejdunkami bylo třetí. Celkem děti nasbíraly a donesly 2012 vyfouknutých vajíček. Nejvíce přinesla Leontýnka Svatoňová – 119, což je mimořádné.

Děkujeme všem dětem, maminkám i babičkám, možná v některých rodinách i tatínkům za spolupráci v této soutěži.

Na velké škole proběhla výstava keramického kroužku, kde děti předvedly své hezké výrobky.

Jinak jsme vyráběli zajíčky, ovečky, věnečky a na zahradě splnili velikonoční stezku plnou úkolů.

V prázdninový čtvrtek 14. 4. odjelo 32 dětí školní družiny na výlet. Navštívili jsme Muzeum Švýcárna ve Slatiňanech, kde pro nás připravili malou dílničku, děti si mohly namalovat sádrové odlitky. Potom se už těšili na Kočičí hrádek a odtud jsme šli pěšky na zaslouženou zmrzlinu. Výlet se nám moc líbil.

Vachová Daša, vedoucí vychovatelka

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode