Vitamínový den očima páťáků

30.10.2017 12:50

Ve středu 25. 10. se všichni žáci 1. stupně zúčastnili doprovodného programu k projektu Ovoce do škol. Program se konal v zadní jídelně, byl zaměřený na raw stravu. Dozvěděli jsme se, jaká to je strava - jedná se o syrovou stravu, tepelně neupravenou. Ochutnali jsme zelenino - ovocné šťávy z červené řepy, jablek a mrkve. Komu nechutná červená řepa, zkusil šťávu z jablek a mrkve. Mléko s banánem oslazené medem bylo také velmi chutné, zaručeně všem chutnal jablečný mošt.                                                                                                                 

Z těsta připraveného z rozmixovaných rozinek a slunečnicových semínek jsme vykrajovali srdíčka, hvězdičky a jiné tvary. Bylo to zajímavé a dobré. Získali jsme mnoho nových informací. Ochutnali jsme něco, co jsme nikdy před tím neochutnali. Ne všem všechno chutnalo, ale každý mohl ochutnat a najít si něco pro sebe. Vitamíny jsou přece tolik potřebné pro naše tělo! Všechno se nám moc líbilo, chtěli bychom, aby přijeli zase. Dáváme 10 bodů z deseti.                                                                                            Zuzana Švandová, Veronika Čermáková, Michal Kosina, Jiří Provazník

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode