Volba povolání – Schola Bohemia

08.11.2018 13:55

Žáci 8. a 9. ročníku v pátek 2. 11. navštívili již 26. ročník výstavy Schola Bohemia v Ideonu v Pardubicích.

Jedná se o východočeskou výstavu škol a vzdělávání, na které se prezentují střední školy, odborná učiliště i gymnázia s nabídkou oborů a možnostmi studia.

Žáci měli možnost si prohlédnout jednotlivé „stánky“, vzít si informační letáky s nabídkou oborů na dané škole a oslovit zúčastněné studenty a učitele s případnými dotazy na podrobnosti studia a následné uplatnění na trhu práce.

Získali také informace o termínech „dní otevřených dveří“ na těchto školách a již nyní víme, že někteří žáci vyhlédnuté střední školy navštívili.

Žáci 9. ročníku z přinesených letáků při hodině výtvarné výchovy zhotovili informační panel, který bude deváťákům i osmákům k dispozici na chodbě školy.

Další podrobnosti se budou moci dozvědět na třídní schůzce rodičů žáků 9. ročníku 20. listopadu, které by se měli zástupci některých středních škol a učilišť zúčastnit.

Všem žákům tedy popřejeme, aby se pořádně rozmysleli a měli šťastnou ruku při volbě svého dalšího studia a budoucího povolání.

Mgr. Jana Sevránková, tř. uč. 9. ročníku