Zahájení výuky ukrajinské třídy

28.03.2022 19:41

Vážení zákonní zástupci, milí žáci a přátelé školy,

dnes byla zahájena výuka v ukrajinské třídě naší školy. Výuky hlavních předmětů v ukrajinštině se ujala paní učitelka Darja Yuhova a výuce češtiny a dalším adaptačním aktivitám se s dětmi věnoval pan učitel Zdeněk Tužil a paní učitelka Hana Šumská. Počet dětí ve třídě vzrostl na 15. Pro děti byly díky sponzorům z řad českých rodičů zajištěny čipy, sbírkou pomůcek pro ukrajinské děti se podařilo zajistit novým žákům věci potřebné pro každodenní školní život. 

Všem Vám, kteří jste novým ukrajinským žákům pomohli při zajištění školních potřeb, děkujeme za lidskost a ochotu pomoci.

Vznik ukrajinské třídy v naší škole právě dnes byl trochu symbolický, vždyť 28. 3. všichni pedagogové v ČR a SR slaví svátek - Den učitelů.

Pedagogům a žákům v nové třídě přejeme pěkné společné chvíle a hlavně vzájemné porozumění a nám všem přejeme hlavně mír na naší krásné planetě Zemi. 

Mgr. Jarmila Michálková, ředitelka školy

 

 

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode