Žákovský parlament v útulku Psí domov

27.02.2020 20:43

I v tomto školním roce vyhlásil Žákovský parlament sbírku pro psí útulek. Tentokrát jsme vybrali soukromý útulek, abychom mohli porovnat s těmi městskými (předloni jsme byli v Pardubicích, vloni v Chrudimi). Útulek se nachází se v obci Lukavice v okrese Rychnov nad Kněžnou a je financovaný z vlastních zdrojů, což není ani trochu jednoduché. I tak funguje již 25 let, paní majitelka se mu věnuje "celý svůj život". Za ty roky zachránili cca 8 000 pejsků.

V současné době se v útulku starají o 50 - 60 pejsků, kteří se sem dostávají různými cestami - pejsci odložení majitelem (důvodem je např. stěhování, úmrtí, děti, alergie), odchycení z okolních měst a obcí, přivázaní u vrat útulku, štěňata vyhozená v krabici... Byl zde zřízen DOG - BOX , kde majitel může nechtěného pejska nechat a napsat o něm aspoň několik informací, které pomohou k lepší adaptaci pejska v novém domově.

Naší vyhlášené sbírky se zúčastnili žáci 1. i 2. stupně školy. Letos musím pochválit velice žáky (rodiče) malé školy, kteří podpořili tuto sbírku opravdu moc. Také chválím i všechny kolegyně z malé školy, které věnovaly výtěžek z vánoční dílny (dobrovolné vstupné) na naši akci.

Upřímně děkujeme vám všem, kteří jste nás podpořili, bez vás bychom nic nedokázali. Jsme rádi, že můžeme pomáhat společně s vámi.

Abychom se trošku rozveselili, zastavili jsme se v mini zoo v Častolovicích. Tam jsme také nakrmili zvířátka.

Mgr. J. Balášová, garant ŽP

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode