Zapojení školy do Logické olympiády 2021

21.09.2021 11:08

Vážení rodiče, milí žáci,

v letošním roce se koná již 14. ročník soutěže „Logická olympiáda 2021“ pořádané Mensou ČR.

Soutěž je unikátní tím, že v ní o úspěchu rozhoduje logické uvažování, pohotovost, představivost, kreativita a rychlost úsudku vašich dětí. Určena je pro žáky od 3. do 9. třídy ZŠ.

Účast v soutěži je dobrovolná, žáci se registrují a potom i vypracují zadané úlohy doma ve svém volném čase. Registraci ve spolupráci s rodičem je třeba provést do 30. září 2021 na www.logickaolympiada.cz. Rodiče dětí mladších 15 let musí dát svůj souhlas s použitím osobních údajů dětí pro účely soutěže. Do registračního formuláře je nutno zadat jméno, příjmení a e-mail rodiče. Na emailovou adresu rodičů pak bude zaslaná prosba o souhlas rodičů s použitím osobních dat dětí, který udělí kliknutím na linku v emailu. Bez tohoto souhlasu se dítě nemůže zúčastnit soutěže.

Základní kolo bude probíhat během října 2021 v určených termínech:

kategorie A - žáci prvního stupně základních škol (3. – 5. třída) ve dnech 1. – 7. října 2021

kategorie B - žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8. - 14. října 2021
Krajská kola se uskuteční v pátek 5. listopadu 2021, a to prezenčně, pokud to epidemiologická situace dovolí. Nejúspěšnější řešitelé postoupí do celorepublikového finále, které se bude konat 29. listopadu 2021 v Míčovně Pražského hradu.
Další informace o Logické olympiádě 2021 a důležité termíny jsou uvedeny na webu soutěže.

Veškeré nesrovnalosti je možné řešit na kontaktu:

Zuzana Poláková
Mensa ČR, tým Logické olympiády
info@logickaolympiada.cz
277 000 289

Naše škola je od letošního školního roku do soutěže zaregistrována a budeme mít tedy přehled o všech žácích, kteří se do soutěže zapojí. Každý takový žák bude přinejmenším odměněn plusovými body za účast v soutěži.

Mgr. Jarmila Michálková, ředitelka školy

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode