Zpráva z cyklovýletu V. třídy

21.06.2018 16:17

Ve středu 13. 6. podnikli žáci páté třídy společně s p. učitelkou třídní Balášovou a panem školníkem Žierikem cyklistický výlet. Autobus s cyklovlekem nás zavezl do Bílého Koně (poblíž Luže)a odtud jsme se vydali po červené značce. Cílem byla chata Polanka, kde jsme měli objednaný oběd. Cesta byla hodně kopcovitá, někde i kamenitá a s kořeny stromů. Do Pivní rokle jsme jeli dokonce vyschlým korytem řeky a museli jsme překonávat i nelehké překážky (např. spadlý strom). Bylo to náročné, ale i zábavné, a bylo hezké i to, jak jsme si navzájem pomáhali. Prohlédli jsme si krásné pískovcové skály a jeskyně, viděli jsme několik studánek a ochutnali jsme z nich i vodu. Zhlédli jsme spoustu krásných míst, dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí. Najeli jsme asi 14 km. Na Polance jsme snědli výborný řízek, na který jsme se těšili a který nám moc chutnal. Domů jsme se vrátili utahaní, trochu špinaví, ale spokojení. Škoda je, že s námi nejeli všichni spolužáci. Děkujeme p. školníkovi za připravenou trasu, p. řidiči Pištorovi, který měl hodně práce s nakládáním a vykládáním kol. Už se těšíme na další výlet.

Napsali sourozenci Kočovi, L. Fristch, M. Kantor, N. Umorčíková, R. Hájková,

Mgr. J. Balášová, tř. uč.

Masarykova základní škola Dolní Roveň, okres Pardubice© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode