Zpráva z cyklovýletu V. třídy

21.06.2018 16:17

Ve středu 13. 6. podnikli žáci páté třídy společně s p. učitelkou třídní Balášovou a panem školníkem Žierikem cyklistický výlet. Autobus s cyklovlekem nás zavezl do Bílého Koně (poblíž Luže)a odtud jsme se vydali po červené značce. Cílem byla chata Polanka, kde jsme měli objednaný oběd. Cesta byla hodně kopcovitá, někde i kamenitá a s kořeny stromů. Do Pivní rokle jsme jeli dokonce vyschlým korytem řeky a museli jsme překonávat i nelehké překážky (např. spadlý strom). Bylo to náročné, ale i zábavné, a bylo hezké i to, jak jsme si navzájem pomáhali. Prohlédli jsme si krásné pískovcové skály a jeskyně, viděli jsme několik studánek a ochutnali jsme z nich i vodu. Zhlédli jsme spoustu krásných míst, dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí. Najeli jsme asi 14 km. Na Polance jsme snědli výborný řízek, na který jsme se těšili a který nám moc chutnal. Domů jsme se vrátili utahaní, trochu špinaví, ale spokojení. Škoda je, že s námi nejeli všichni spolužáci. Děkujeme p. školníkovi za připravenou trasu, p. řidiči Pištorovi, který měl hodně práce s nakládáním a vykládáním kol. Už se těšíme na další výlet.

Napsali sourozenci Kočovi, L. Fristch, M. Kantor, N. Umorčíková, R. Hájková,

Mgr. J. Balášová, tř. uč.