Soutěž "Mladý zahrádkář 2018" propozice, výsledky

Český zahrádkářský svaz v Dolní Rovni a Masarykova základní škola Dolní Roveň Vás zvou k účasti na soutěži „Mladý              zahrádkář 2018“.

Soutěž „Mladý zahrádkář“ je nejrozsáhlejší a historicky nejstarší vědomostní soutěž pod hlavičkou Českého zahrádkářského       svazu. Poprvé byla vyhlášena v roce 1977 a uskutečnila se na místní úrovni, v roce 1981 se pak sjela soutěžní družstva z 12         okresů na první celostátní soutěži. Soutěž probíhá každoročně v základních organizacích, pokračuje na územních sdruženích     ČZS a vrcholí národním kolem.

Soutěž je rozdělená do dvou věkových kategorií a na dvě disciplíny:

Kategorie:

• mladší žáci - 4. - 6. třída ZŠ + odpovídající ročníky víceletých gymnázií
  • starší žáci - 7. - 9. třída ZŠ + odpovídající ročníky víceletých gymnázií
  • (středoškoláci tvoří samostatnou kategorii s jinou organizací soutěže)

Disciplíny:

• „poznávačka“ rostlin
  • vědomostní test

Soutěž je tříkolová:

• Školní kolo
  • Okresní kolo (třetí ročník) se uskuteční v pondělí 23. 4. 2018, pořadatelem je Masarykova ZŠ Dolní Roveň ve spolupráci s územním sdružením ČZS Pardubice.
  • Národní kolo se uskuteční v 15. - 17. června v Šumperku ve střední odborné škole, Zemědělská 3., účastní se jej vítězové okresních kol.

Předběžný program okresního kola:

• „poznávačka“ rostlin – 30 bodů (mladší žáci), 40 bodů (starší žáci)
  • vědomostní test – 40 bodů

Bližší informace a výsledky z minulého ročníku soutěže včetně testů najdete na https://zahradkari.cz/czs/index.php?str=46

Časový harmonogram soutěže:

9:00 hod.            prezence

9:30 hod.            zahájení soutěže

12:15 hod.          vyhodnocení, vyhlášení vítězů

Pořadí účastníků můžeme upravit dle příjezdu autobusů.

Ceny věnuje Český zahrádkářský svaz, z. s.

Přihlášky zašlete jmenovitě do 19. 4. 2018 na adresu: Masarykova základní škola, 533 71 Dolní Roveň 200 nebo na e-mail:         sevrankova.jana@zsdolniroven.cz nebo kancelar@zsdolniroven.cz

Bližší informace o soutěži na https://www.zsroven.cz/projekty/souteze/  nebo na tel.:  607 040 650 (Mgr. J. Sevránková).

Těšíme se na setkání a přejeme hodně úspěchů v okresním kole soutěže.

Mgr. Jana Sevránková, garant soutěže

Propozice a přihláška.pdf