Školní metodik prevence

Kde:          sborovna 2. stupně
Konzultační hodiny:    po domluvě

Vážení rodiče,

naše škola je příznivě hodnocena jak rodičovskou veřejností, tak i Českou školní inspekcí. Velmi si toho vážíme. Nicméně i ta nejlepší škola není zcela imunní proti výskytu šikanování. Proto chceme být připraveni zachytit případné ubližování silnějších slabším hned v počátku a účinně takové bezpráví zastavit. S tímto záměrem jsme vytvořili program proti šikanování. Jeho důležitou součástí je spolupráce nás pedagogů s Vámi - rodiči. Prosíme Vás proto o pomoc. Kdybyste měli podezření či dokonce jistotu, že je Vašemu dítěti ubližováno, bezprostředně se na nás obraťte (na třídního učitele, školního metodika prevence a ředitelku školy). Využít lze také naši e-schránku důvěry, která je k dispozici. Vaši informaci budeme brát velmi vážně a situaci budeme odborně a bezpečně řešit.

Oblasti činnosti školního metodika prevence

1. Metodické a koordinační činnosti

• Tvorba a realizace preventivního programu školy
  • Koordinace a účast na aktivitách školy zaměřených na prevenci sociálně patologických jevů
  • Koordinace vzdělávání pedagogických pracovníků školy
  • Koordinace spolupráce školy s orgány státní správy a samosprávy a s odbornými pracovišti
  • Spolupráce s výchovným poradcem školy
  • Shromažďování odborných zpráv a informací o žácích v poradenské péči, vedení písemných záznamů o činnosti ŠMP

2. Informační činnosti

• Zajišťování a předávání odborných informací ostatním pedagogickým pracovníkům školy
  • Získávání nových odborných informací a zkušeností
  • Vedení a aktualizování databáze spolupracovníků školy pro oblast prevence sociálně patologických jevů
  • Tvorba a aktualizace školní nástěnky

3. Poradenské činnosti

• Ve spolupráci s třídními učiteli vyhledávání a orientační šetření žáků s rizikem či projevy sociálně patologického chování.
  • Poskytování poradenských služeb žákům a jejich rodičům, zajišťování péče odpovídajícího odborného pracoviště

Minimální preventivní program 2017-2018.pdf (313154)

Příloha č. 1-Předměty prevence.pdf (431129)

Krizový plán školy