Zajímavé práce našich žáků

Projekt „Po stopách spisovatelů“

Ve třídě 8. A jsem v březnu zadala online projekt s názvem „Po stopách spisovatelů“ jako velké opakování doposud probraného učiva z literatury. Žáci byli rozděleni do skupin a navrhli vlastní exkurzi. Tu potom prezentovali při online hodině a třída hlasovala pro nejlepší projekt, který bude uskutečněn v závislosti na vývoji současné situace.

Členové jednotlivých skupin museli zjistit, kde pobýval autor, či kde se odehrávalo jeho dílo, kterou památku, pamětihodnost nebo přírodní zajímavost ve zmíněné oblasti navštívíme, kolik činí vstupné, jak dlouho bude trvat exkurze a jak daleko pojedeme. K tomu si nakonec mohli přidat i něco, co s autorem nesouvisí, ale pouze jako doplňkovou atrakci. Vše museli časově rozvrhnout, podrobně naplánovat.

V aplikaci Google prezentace mohli pracovat všichni ve skupině současně, svou práci vzájemně doplňovat, kontrolovat. Jak mi děti sdělily, volaly si, spolupracovaly a užily si prý při práci i legraci.

Všechny skupiny se do projektu zapojily s chutí a jejich práce jsou na vysoké úrovni. Přesto s velkou převahou nakonec zvítězili autoři projektu „Po stopách Karla Jaromíra Erbena“ – Michal Bárta, Matěj Janáček a Michal Kosina. S nimi budu při realizaci exkurze také spolupracovat.

Děkuji všem za jejich pracovní nasazení a výsledná díla, na něž mohou být právem pyšní. Můžete je zhlédnout a udělat si obrázek o práci našich osmáků.

Mgr.Ivana Šmaterová

Po stopách K. J. Erbena.pptx

KAREL JAROMÍR ERBEN.pptx

Po stopách Boženy Němcové.pptx

Karel Hynek Mácha - exkurze.pptx

Exkurze do Miletína .pptx

Přání od 5. B

Žáci 5. B s třídní učitelkou Ladou Louženskou přejí všem příjemné prožití velikonočních svátků a do dalších dnů hodně síly, zdraví a trpělivosti.

Přidáváme odkaz na náš velikonoční padlet. Mgr. Lada Louženská