Jak na aplikaci Školní program

Aplikace je dostupná na adrese  skolniprogram.cz/login  nebo odkazem v pravé části domovské stránky zsroven.cz.
Na přihlašovací stránce aplikace jsou odkazy na návody, ale jsou univerzální a v některých případech nejsou úplně přesné / aktuální. Doporučujeme použít video návody a případně doplňující otázky uvedené níže.

1. zákonný zástupce se zaregistruje do aplikace
  2. v rámci registrace je třeba přiřadit děti (žáky)
  3. pro dokončení registrace je nutné aktivovat účet kliknutím na odkaz v e-mailu, který je automaticky zaslán při dokončení registrace
  4. po dokončení registrace je automaticky vytvořen účet pro evidenci finančních prostředků
  5. nyní je třeba vyčkat na potvrzovací mail, až bude třídním učitelem schváleno přiřazení žáka k rodiči -> bez tohoto schválení není možné se do aplikace přihlásit
  1. Video návod k registraci (neobsahuje zvuk)
  2.

Platební údaje pro zaslání fin. prostředků

1. přihlásit se do aplikace
  2. ověřit si správnost přiřazených žáků
  3. v menu Pokladna, položka Platba se zobrazí detaily k platbě ve formě
    1. platebního příkazů (č. účtu, VS a KS)
    2. QR kódu
  4. vyčkat na připsáno fin. prostředků na účet v aplikaci. Toto může trvat i 2-3 dny s ohledem na převod mezi bankami a následně zpracováním v aplikaci
  1. Video návod pro získání podkladů k platbě (neobsahuje zvuk)

Převod fin. prostředků na žáky

1. přihlásit se do aplikace
  2. menu Pokladna, položka Platba
  3. mezi jednotlivé žáky převést fin. prostředky z účtu rodiče. Není nutné rozdělovat celkou částku, část může zůstat na účtu rodiče do budoucna.

Prostředky není nutné převádět na účet rodiče a následně rozdělovat mezi žáky, ale lze je poslat přímo na podúčet žáka. Každý žák má v aplikaci svůj vlastní variabilní symbols (VS).

Jak získat VS jednotlivých žáků pro přímou platbu

1. v pravém horním rohu kliknout na své jméno -> přesměrováno na stránku Nastavení
  2. ve spodní části tlačítko Vygenerovat VS
  3. k účtu rodiče se zobrazí i záznamy žáků včetně variabilního symbolu

Video návod
    k rozdělení fin. prostředků / VS jednotlivých žáků (neobsahuje zvuk)

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Prohlédnětě si Doplňující otázky.