Dentální hygiena na malé škole

26. 04. 2024

Dnes jsme na naší malé škole uspořádali projekt Dental Prevention, jehož cílem bylo zvýšit povědomí žáků o správné péči o zuby a dásně. Během této akce se naši žáci seznámili s důležitými informacemi týkajícími se dutiny ústní, strukturou zubů a procesy, které v ní probíhají. Dále byli poučeni o výběru vhodných kartáčků pro efektivní ústní hygienu.

V praktické části akce náš školitelky předvedly správnou techniku čištění zubů a dásní a aktivně pomáhaly našim žákům odstranit špatné návyky. Tato část byla klíčová pro praktické osvojení správných postupů péče o ústní dutinu a přispěla k zvýšení úrovně ústní hygieny mezi našimi žáky.

Celkově lze říci, že projekt Dental Prevention byl pro naše žáky velmi přínosným zážitkem. Pomohl jim lépe pochopit význam péče o zuby a dásně pro udržení zdravé ústní dutiny a celkového zdraví. Jsme rádi, že jsme se mohli aktivně zapojit do této iniciativy a přispět k posílení povědomí o důležitosti péče o zuby ve školním prostředí. Mgr. l. Pluskalová

Fotogalerie: Dentální hygiena na malé škole